ЛОГО

 

ukreng

Концепція реновації долини р. Дніпро в м. Києві

Про Концепцію

КОНЦЕПЦІЯ РЕНОВАЦІЇ ДОЛИНИ р. ДНІПРО В м. КИЄВІ – це містобудівна документація, яка буде покладена в основу подальшого плану зонування території стратегічної ініціативи «ДНІПРОВСЬКА ПЕРЛИНА» та детальних планів цих територій.

КОНЦЕПЦІЯ РЕНОВАЦІЇ ДОЛИНИ р. ДНІПРО В м. КИЄВІ базується на принципах, закладених в проектах-переможцях Відкритого міжнародного архітектурного конкурсу «БЛАГОУСТРІЙ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ м. КИЄВА ДО ЄВРО-2012 ТА НА ПЕРСПЕКТИВУ»  та Відкритого міжнародного містобудівного конкурсу «КОНЦЕПЦІЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РОЗВИТКУ КИЇВСЬКИХ ОСТРОВІВ «ДНІПРОВСЬКІ ПЕРЛИНИ».

МЕТА: виявити шляхи збереження та розвитку функціонально-планувальних, суспільно-культурних, природно-екологічних якостей території та акваторій, що охоплюють територію стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина».

ЗАДАЧІ:

1. Виявлення:

-        містобудівного, суспільного та інвестиційного потенціалу території стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина»

-        фактичної та потенційної ролі для м. Києва і системно пов`язаних з ним територій

-        меж і структури (планувальний та транспортний каркас), зон активного розвитку, зон стабілізації, охорони природи та культурної спадщини, зон, районів, секторів функціональної спеціалізації

2. Збереження пам’яток природи, історії та культури, що знаходяться на зазначених територіях

3. Розв’язання проблем екології території стратегічної ініціативи «Дніпровська Перлина»,  зокрема гідродинаміки, екології та гідрогеології  Дніпра та суміжних водойм у межах розробки проекту

4. Розвиток:

-        містобудівного і суспільно-культурного значення територій

-        транспортного обслуговування територій, зокрема системи річкового транспорту

-        благоустрою та обслуговування території

-        природно-ландшафтних комплексів та акваторій

-        інфраструктури обслуговування населення та туризму

5. Визначення функціонально-планувальних та адміністративних цільностей територій та їх меж

6. Вирішення питань:

-        правового статусу та адміністративного управління територій «Дніпровської перлини»

-        експлуатації території та утримання її у належному стані

8. Створення умови суспільної та інвестиційної привабливості території

КОНЦЕПЦІЯ РЕНОВАЦІЇ ДОЛИНИ р. ДНІПРО В м. КИЄВІ буде складатися з наступних розділів:

-         екологічна концепція

-         концепція планувальної організації та функціонального зонування

-         концепція інженерно-транспортного забезпечення та підготовки території

-         концепція фінансового забезпечення та правових інструментів реалізації стратегічної ініціативи

-         концепція участі структурних підрозділів виконавчої влади, представників фахового середовища та громадських організацій в реалізації стратегічної ініціативи

 

КОНЦЕПЦІЯ РЕНОВАЦІЇ ДОЛИНИ р. ДНІПРО В м. КИЄВІ буде складатися з текстових та графічних матеріалів.

 

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ на розробку Концепції реновації долини р. Дніпро в м. Києві (проект) (завантажити)

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ на розробку Концепції реновації долини р. Дніпро в м. Києві" (завантажити)

 

Зауваження та пропозиції членів Робочої групи до Технічного завдання на розробку «КОНЦЕПЦІЇ РЕНОВАЦІЇ ДОЛИНИ р. ДНІПРО В м. КИЄВІ» (завантажити)


Громадське обговорення ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ проводилося з 03 травня 2012 р.

12 вересня 2012 р. Технічне завдання на розробку «Загальної концепції реновації долини р. Дніпро в м. Києві, в тому числі островів та Дніпровських схилів» було затверджено.

Завантажити Технічне завдання

 

5 жовтня 2012 р. було оголошено про початок відкритих конкурсних торгів на на розробку «Загальної концепції реновації долини р. Дніпро в м. Києві, в тому числі островів та Дніпровських схилів». Конкурсні торги продляться до 5 листопада 2012 р.  Детальніше


03 грудня 2012 р. оголошено акцепт пропозиції щодо визначення розробника Загальної концепції. Акцепт опублікований у Віснику державних закупівель № 133 (735) від 03.12.2012 р., номер оголошення 332261. Акцепт отримав  КО «Інститут Генерального плану м.Києва»   Детальніше


27 грудня 2012 р.  з КО «Інститут Генерального плану м.Києва» підписано ДОГОВІР НА ВИКОНАННЯ ЗАГАЛЬНОЇ КОНЦЕПЦІЇ Детальніше

Вихідні та опорні дані

1. Території та зони охорони пам`яток археології та археологічних об`єктів, розташованих у межах м. Києва / витяг з історико-архітектурного опорного плану м. Києва з позначенням зон охорони пам`яток, територій заповідників. Міністерство культури, «НДІ пам`яткоохоронних досліджень», 2011р. (надано КО «Інститут Генерального плану м.  Києва») (завантажити)

2. Пам`ятки та об`єкти культурної спадщини, розташовані в межах буферної зони об`єкта всесвітньої спадщини  - Собору Святої Софії та прилеглих монастирських будівель / витяг з історико-архітектурного опорного плану м. Києва з позначенням зон охорони пам`яток, територій заповідників. Міністерство культури, «НДІ пам`яткоохоронних досліджень», 2011р. (надано КО «Інститут Генерального плану м.  Києва») (завантажити)

3. Пам`ятки та об`єкти культурної спадщини, розташовані в межах буферної зони об`єкта всесвітньої спадщини  - Києво-Печерської лаври / витяг з історико-архітектурного опорного плану м. Києва з позначенням зон охорони пам`яток, територій заповідників. Міністерство культури, «НДІ пам`яткоохоронних досліджень», 2011р. (надано КО «Інститут Генерального плану м.  Києва») (завантажити)

4. Режим використання територій територій пам`яток, заповідників, буферних (охоронних) зон пам`яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (надано КО «Інститут Генерального плану м.  Києва») (завантажити)

5. Схема меж територій пам`яток, що формують зони охоронюваного ландшафту м. Києва / витяг з історико-архітектурного опорного плану м. Києва з позначенням зон охорони пам`яток, територій заповідників. Міністерство культури, «НДІ пам`яткоохоронних досліджень», 2011р. (надано КО «Інститут Генерального плану м.  Києва») (завантажити)

6. Схема меж пам`ятки ландшафту та історії місцевого значення – Історичного ландшафту Київських гір і долини р. Дніпро (надано ГУ охорони культурної спадщини) (завантажити)

7. Режим використання території пам'ятки ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпро» (надано КО «Інститут Генерального плану м.  Києва») (завантажити)

8. Схема територій та об`єктів НПП «Голосіївський»(надано НПП «Голосіївський») (завантажити)

9. Мережа водних причалів у м. Києві (надано КП «Плесо») (завантажити)

10. «Схема комплексного використання, охорони та відтворення  водних та земельних ресурсів в басейні  р. Дніпро на ділянці від гирла р. Десна до гирла р. Стугна (в межах Київської області - 1 етап) Т.1 Пояснювальна записка, Київ 2010/ Текстові матеріали(надано УВР в м. Києві та Київській області) (завантажити)

11. «Схема комплексного використання, охорони та відтворення  водних та земельних ресурсів в басейні  р. Дніпро на ділянці від гирла р. Десна до гирла р. Стугна (в межах Київської області - 1 етап) Київ 2010/ Графічні матеріали. Схема «Планове положення судових ходів» (надано УВР в м. Києві та Київській області) (завантажити)

12. «Схема комплексного використання, охорони та відтворення  водних та земельних ресурсів в басейні  р. Дніпро на ділянці від гирла р. Десна до гирла р. Стугна (в межах Київської області - 1 етап) Київ 2010/ Графічні матеріали. Схема «Перелік діючих кар`єрів піщаних матеріалів» (надано УВР в м. Києві та Київській області) (завантажити)

13. «Схема комплексного використання, охорони та відтворення  водних та земельних ресурсів в басейні  р. Дніпро на ділянці від гирла р. Десна до гирла р. Стугна (в межах Київської області - 1 етап) Київ 2010/ Графічні матеріали. Схема «Зони мілководь р. Дніпро, що заросли вищою водною рослинністю» (надано УВР в м. Києві та Київській області) (завантажити)

14. «Схема комплексного використання, охорони та відтворення  водних та земельних ресурсів в басейні  р. Дніпро на ділянці від гирла р. Десна до гирла р. Стугна (в межах Київської області - 1 етап) Київ 2010/ Графічні матеріали. Схема «Зони затоплення при сучасному стані забудови при проходженні паводків різної забезпеченості» (надано УВР в м. Києві та Київській області) (завантажити)

15. Екологічний атлас м. Києва. 2003 р. (завантажити)

16. Екологічний паспорт м. Києва 2010 р. (завантажити)

17. Київська міська програма охорони навколишнього природного середовища на період 2015 р.  / 2009 р. (завантажити)

18. Загальна картосхема РЛП «Дніпровські острови» (завантажити)

19. Перелік пам`яток на Дніпровських схилах (завантажити)

20. Перелік ландшафтних об‘єктів на східних схилах Старокиївського та Печерського плато в середній частині Центрального історичного ареалу. (території Східної узбережної  частини історичного центру м. Києва) (завантажити)

21. Перелік об‘єктів культурної спадщини, розташованих на території рекреаційного маршруту «Дніпровські схили» у Подільському, Шевченківському та Печерському районах м.Києва (І черга). (завантажити)

22. Довідка щодо регламентів та обмежень вже встановлених на територіях  київських островів, що розглядаються ініціативою  «Дніпровська перлина» (завантажити)

23. Матеріали Генерального плану м. Києва до 2025 р.

24. Матеріали Відкритого міжнародного архітектурного конкурсу «Благоустрій центральної частини м. Києва до Євро-2012 та на перспективу» (завантажити)

25. Матеріали Відкритого міжнародного містобудівного конкурсу «Концепція збереження і розвитку київських островів «Дніпровські перлини»

26. Історико- містобудівний опорний план м. Києва / витяг з Генерального плану м. Києва до 2020 р. (завантажити)

27. Історико-архітектурний опорний план м. Києва / витяг з Генерального плану м. Києва до 2020 р. (завантажити) Видове розкриття історичних об`єктів та комплексів / Історико- архітектурний та історико-містобудівний опорний план м. Києва / витяг з 28. 28. Генерального плану м. Києва до 2020 р. (завантажити)

29. Історико-культурна цінність територій історичного центру / Історико- архітектурний та історико-містобудівний опорний план м. Києва / витяг з Генерального плану м. Києва до 2020 р. (завантажити)

30. Природно-ландшафтна цінність територій історичного центру / Історико- архітектурний та історико-містобудівний опорний план м. Києва / витяг з Генерального плану м. Києва до 2020 р. (завантажити)

31. Композиційно-художня цінність територій історичного центру / Історико- архітектурний та історико-містобудівний опорний план м. Києва / витяг з Генерального плану м. Києва до 2020 р. (завантажити)

32. Комплексна цінність територій історичного центру / Історико- архітектурний та історико-містобудівний опорний план м. Києва / витяг з Генерального плану м. Києва до 2020 р. (завантажити)

Передпроектні пропозиції: Хрещатий парк

ХРЕЩАТИЙ ПАРК

Стадія: КОНЦЕПЦІЯ

Автор пректу: переможці Відкритого міжнародного архітектурного конкурсу «Благоустрій центральної частини м. Києва до Євро-2012 та на перспективу", архітектурне бюро Taller 301/Колумбія 

Керівники: ХУЛІАН РЕСТРЕПО, ПАБЛО ФОРЕРО 
Архітектори: ХУАН КАРЛОС КУБЕРОС, ІВАНОВА БЕНДЕТТО, АЛЕХАНДРО МОНТОЙЯ, СЮЗАННА МОНТОЙЯ, МАНУЕЛА МОСКЕРА.

www.taller301.com

PRESENTATION TALLER 301

завантажити проект

Передпроектні пропозиції: Ідея створення Алеї Соборності як складової Національного парку України

ІДЕЯ СТВОРЕННЯ АЛЕЇ СОБОРНОСТІ ЯК СКЛАДОВОЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ УКРАЇНИ В МЕЖАХ ПІШОХІДНОЇ ЗОНИ ВІД ПАРКУ "ВОЛОДИМИРСЬКА ГІРКА" ДО КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ

Стадія: ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ

Розробник проекту: КО «Інститут Генерального плану м. Києва»

Завантажити проектні матеріали:

Схема розвитку туристичного комплексу Дніпровських схилів

Алея Соборності

Схема транспортного обслуговування Алеї Соборності

Схема генерального плану. Основне креслення

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК “УКРАЇНА» - ЕФЕКТИВНИЙ КРОК ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ДНІПРОВСЬКИХ СХИЛІВ

002

За ініціативи Департаменту в рамках реалізації стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина» одним з головних дієвих заходів збереження та розвитку Дніпровських схилів є створення Національного парку «Україна». Територія Національного парку охопить найважливіші зелені зони правого берега Дніпра – відроги історичних Київських гір починаючи з Подолу і закінчуючи територією Видубичів.

В цю зону входять найцінніші ландшафти Києва. Національний парк буде розташований на території пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро». Територія парку охопить буферну зону пам’ятки всесвітньої спадщини «Києво-Печерська Лавра», архітектурний заповідник «Комплекс пам’яток архітектури Старо-Печерської фортеці», архітектурний заповідник «Комплекс пам`яток архітектури Видубицького монастиря», Державний історико-архітектурний заповідник «Стародавній Київ», Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, зони охоронюваного ландшафту, пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення - Володимирська гірка, Маріїнський парк; парки – пам’ятки місцевого значення («Аскольдова могила», парк Вічної Слави, Хрещатий парк, Наводницький ландшафтний парк).

На території майбутнього Національного парку «Україна» розташовані особливо цінні пам`ятки культурної спадщини: пам`ятки світової культурної спадщини: «Києво-Печерська лавра», Андріївська церква, пам`ятка культурної спадщини Видубицький монастир; Національний музей історії Великої Bітчизняної війни 1941-1945рр. з монументом Батьківщини-матері, Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, Меморіальний комплекс Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр., Києво-Печерська фортеця, фунікулер, комплекс Маріїнського палацу, Верховна Рада, Міністерство зовнішніх справ України тощо.

Створення Національного парку «Україна» дозволить зберегти цінну історичну забудову та унікальні зелені зони правобережного Києва та створить унікальний прецедент розкриття та візуалізації Української Національної ідеї крізь призму ландшафту та мистецтва. Це дозволить також зберегти визначні споруди та духовні центри, що є особливо актуальним у зв`язку з ризиком віднесення пам`ятки всесвітнього значення «Києво-Печерської лаври» до списку об`єктів під охороню ЮНЕСКО, що знаходяться в небезпеці.

Практика створення Національних парків широко використовується у всьому світі (наприклад, National Mall  у Вашингтоні є символом національної єдності американського народу).

Принципами утримання Національного парку мають стати:

-         заборона будь-якого будівництва на території Національного парку, окрім інженерних споруд, що призначені для належного утримання схилів

-         розташування на території Національного парку символів нації

-         збереження та підтримка Національного парку «Україна» в історичному ландшафті, як місця громадського відпочинку, наповненого вишуканими творами мистецтва

-         забезпечення існування Національного парку «Україна» в самому серці столиці, як місця національних заходів та громадських зібрань

-         утримання Національного парку «Україна» вільним від комерційної реклами

-         можливість участі громадян та організацій у благодійних заходах щодо збереження історичного ландшафту парку з належним їм вшануванням

Національний парк «Україна» буде розділений на зони, що символізують багату історію нашої країни, її велич, духовний та культурний потенціал. Зони Національного парку: Україна Стародавня, Україна Видатна,  Україна вільна, Україна Європейська, Україна Спортивна, Україна Самодержавна, Україна Соборна, Україна Пам`ятна, Україна Мистецька, Україна Духовна, Україна Фольклорна, Україна Могутня, Україна Квітуча.

Цей поділ територіально прив`язаний до об`єктів тяжіння відповідної зони.

Створення туристичної інфраструктури дозволить привернути увагу не тільки киян, але й широкого кола світової громадськості до нового символу м. Києва – Національного парку «Україна».

 

АЛЕЯ СОБОРНОСТІ ТА ЄДИНИЙ ПІШОХІДНО-ВЕЛОСИПЕДНИЙ ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ СХИЛАМИ ДНІПРА

003

підстава: розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.05.2012 р. № 739 «Про реконструкцію пішохідної зони від парку «Володимирська гірка» до Києво-Печерської лаври»

В рамках Єдиного пішохідно-велосипедного маршруту розроблено унікальний культурно-туристичний маршрут – Алея Соборності, яка стане важливим елементом Національного парку «Україна».

Алея Соборності символізує ідею єднання етнічних земель держави, духовну консолідацію, єдність та рівність всіх її громадян. Алея бере початок від Меморіалу Соборності – символу єднання всієї України. На маршруті розташовано 25 оглядових майданчиків, кожен з яких представляє певну область України. Кожна з областей отримує можливість представити свою неповторну культуру, художньо відтворену в облаштуванні майданчика.

Станом на кінець 2012 р. розроблено ескізний проект «Реконструкція пішохідної зони від парку «Володимирська гірка» до Києво-Печерської лаври». Розробляється стадія «Проект» для впровадження в 2013 р. Передбачається 4 черги реалізації проекту.

Єдиний пішохідно-велосипедний маршрут пролягає на зламі рельєфу Дніпровських схилів, простягається більше ніж на10 кмта проходить повз низку пам`яток культурної спадщини, що значно підвищує привабливість прогулянок цією територією. З Дніпровських схилів, що здіймаються над Дніпром на 80-100 м, відкриваються чудові краєвиди на лівий берег Дніпра.

Сьогоднішній стан території Дніпровських схилів потребує здійснення деяких інженерних заходів (протизсувні заходи, укріплення схилів, оновлення систем водопостачання, освітлення тощо), заходів з санації зелених насаджень (відкриття оглядових майданчиків, оновлення та розчистка) з подальшим розвитком комфортного пішохідного простору, доступного для маломобільних груп населення, та влаштуванням велосипедної інфраструктури.

Відкриття Алеї Соборності планується на День Соборності – 22.01.2014 р. Відкриття Єдиного пішохідно-велосипедного туристичного маршруту схилами Дніпра планується на травень 2013 р. до Дня Києва.

Основні заходи:
- прокладання та оновлення пішохідних доріжок схилами Дніпра
- створення велосипедної інфраструктури
- встановлення Колеса огляду в Хрещатому парку
- реставрація сходів до Колони Магдебурзького права
- створення обслуговуючої інфраструктури європейського рівня в міських парках
- розташування 25 оглядових майданчиків Алеї Соборності, що представляють 25 областей України, встановлення Монументу Соборності в Хрещатому парку

ОПИТУВАЛЬНИК

Яке найбільш доцільне функціональне призначення території стратегічної ініціативи "ДП"

культурно-просвітницьке - 15.5%
розважальне - 11.2%
рекреація - 8.6%
озеленення, заповідні території - 20.7%
зелений туризм - 10.3%
озеленення з елементами рекреації - 33.6%

Всього голосів: 116
The voting for this poll has ended
 
       
???? ?????
??????: 01001, ???. ????????, 32, ??. 306? E-mail: [email protected]