ЛОГО

 

ukreng

Обрано кращий ескізний проект пам'ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі

 

20130728  1025

Учора, 28 липня 2013 року, Головний архітектор м. Києва Сергій Целовальник разом з представниками Журі та Почесного Журі привітав переможців Всеукраїнського бліц-конкурсу на визначення кращого ескізного проекту пам'ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі .

За словами Сергія Целовальника, місце, де планується встановлення пам’ятного знаку є чудовим для прогулянок. Навіть під час реставраційних робіт тут гуляло багато туристів.

«Тепер, коли відновлено комплекс Пам’ятника хрещення Русі, створено пішохідну алею від Пішохідного мосту до Поштової площі – місце стало ще більш привабливим для жителів міста та туристів. Встановлення на цій території пам’ятного знаку стане гармонійним продовженням комплексу пам’ятки», - зазначив Головний архітектор міста Сергій Целовальник.

За одностайним рішенням членів Журі Першу премію було віддано проекту з кодом 212121 з м. Києва, виконаному авторським колективом «Архітектурне бюро Проценко» у складі: Ігор Проценко, Андрій Моложанов, Ірина Кріль, Анна Потапова, Микита Гусев.

Другу премію отримав проект з кодом 792794 з м. Ірпінь. Автори проекту –  студент Київського Національного університету будівництва і архітектури – архітектор Ярослав Макарчук та скульптор Артем Стрембіцький.

Третя премія дісталась проекту з кодом 110110 з м. Києва. Автор проекту – скульптор Ганна Кисельова, архітектори – Янош Віг, Тетяна Чорна (Архітектурне бюро «Я. Віг і партнери»).

Встановлення пам’ятного знаку на місці, де за літописами Володимир хрестив наших предків, є  надзвичайно символічним. Журі поставилось дуже відповідально до вибору переможця. Не менш професійно працювало і Почесне журі, члени якого тонко і глибоко розглянули проекти і вказали свої рекомендації.  

«Ми створили ряд критеріїв, за якими оцінювали роботи учасників. Важливо було знайти не тільки точно адресований пам’ятній події художній образ, а й врахувати місце розташування пам’ятного знаку, композиційну ув’язку компонентів проекту, можливість його реалізації, містобудівну багатогранність навколишньої території. Проект-переможець, на думку Журі і мою, особисто, є логічним завершенням композиційної та смислової послідовності: Пам’ятник Святому  Володимиру – Пам’ятник хрещення Русі (так звана Колона Магдебурзького права) – вісь підземного переходу. До того ж, цей знак може бути цілком функціональним – стати місцем, де люди прийматимуть хрещення, як колись у 988 році», - зазначив Сергій Целовальник.

Приємною несподіванкою для всіх стали  і результати громадського голосування, що проходило на сайті Департаменту та його офіційній сторінці facebook. З 1498 голосів більшість (305) було віддано проекту, що отримав Першу премію від професійного Журі (проект  з кодом 212121).

Вперше, з досвіду Департаменту містобудування та архітектури у проведенні громадського голосування, думка спеціалістів співпала з вподобаннями громадськості.

Слід відзначити й тенденцію зростання залученої до голосування аудиторії (майже 1500 голосів). Активність громадян показує, що їм небайдуже міське середовище, в якому вони проживають. Для Департаменту  - це ще один крок до взаєморозуміння жителів столиці на шляху створення комфортного міcького середовища.

За словами Головного архітектора Києва, втілення проекту-переможця планується протягом року.

Ознайомитися з усіма поданими на конкурс проектами.

Ознайомитися з протоколом засідання членів Почесного Журі.

Ознайомитися з протоколом засідання членів Журі.

Ознайомитися з рішенням Журі.

Нагородження учасників

20130728  1025  28 20130728  1025  27 20130728  1025  25

За матеріалами Департаменту містобудування та архітектури 

 

ОПИТУВАЛЬНИК

Яке найбільш доцільне функціональне призначення території стратегічної ініціативи "ДП"

культурно-просвітницьке - 15.5%
розважальне - 11.2%
рекреація - 8.6%
озеленення, заповідні території - 20.7%
зелений туризм - 10.3%
озеленення з елементами рекреації - 33.6%

Всього голосів: 116
The voting for this poll has ended
 
       
???? ?????
??????: 01001, ???. ????????, 32, ??. 306? E-mail: [email protected]