ЛОГО

 

ukreng

Кияни допомогли виявити основні проблеми на території Дніпровських схилів та островів

888316395

Повідомляємо про результати громадського опитування щодо проблем території Стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина», яке проходило з 10.01.2014 по 10.02.2014 року на сайті Ініціативи. За цей час в опитуванні взяло участь близько 600 респондентів різного віку.

Громадяни, які взяли участь в опитуванні, допомогли підтвердити думку експертів щодо актуальних проблем, пов’язаних з територією островів та Дніпровських схилів. Також кияни мали можливість висловити свої вподобання та побажання щодо покращення цієї території.  Тож результати проведеного дослідження ляжуть в основу розробки «Концепції реновації долини р. Дніпро в м. Києві».

Тож, за результатами опитування виявилось, що найбільш відвідуваними територіями в теплу пору року є набережні на Дніпрі (Дніпровська, Оболонська, Русанівська, а також вздовж Набережно-Рибальської дороги та Набережного шосе) та парки на схилах. Їх відвідують щонайменше декілька разів на місяць відповідно 66% та 57% опитаних.

Найменш відвідуваними в теплу пору року є острів Жуків та Південні острови, 58% опитаних практично ніколи їх не відвідують. Також результати опитування показали, що кияни практично не здійснюють прогулянки на катерах та  яхтах - 40% опитаних.

Визначено й гострі проблеми, що роблять території у складі Ініціативи не такими комфортними і привабливими, як би хотілось жителям столиці. Більшість респондентів відзначили засміченість територій, непристосованість територій для маломобільних груп населення та нестачу громадських вбиралень/переодягалень/душових. Набережним на Дніпрі не  вистачає належного догляду за зеленими насадженнями, місць для сидіння та відпочинку. А ось кількість реклами тут  є завеликою.

Проблематика островів зводиться до наявності занедбаних споруд, поганого стану пішохідних доріжок, небезпечності перебування, поганого санітарного стану громадських пляжів, нестачі інформаційних вказівників на території та поганого освітлення.

Особливо незадоволені кияни існуючим станом Гідропарку. Крім перелічених проблем, опитаних не задовольняє завелика кількість кіосків та стихійної торгівлі (відзначили 70% опитаних), безконтрольний проїзд автомобілів (43%), поганий санітарний стан громадських пляжів (70%).

Майже третина респондентів також відзначили відсутність центрів дозвілля на деяких місцях берегів Дніпра та островів.

Серед видів активностей, найбільш цікавих для киян, були обрані відпочинок на природі (52%-76% на всіх територіях) та спокійні прогулянки (50%-86%). Також були відзначені відвідування ресторанів та кафе (відзначили 36% опитаних) на набережних Дніпра; відвідування пляжів (62%), зелений  туризм (50%) на Трухановому острові і Гідропарку (59%). Парки на схилах Дніпра: відвідування історичних та культурних об'єктів (54%).

Жителі столиці також відзначили види транспорту, якими вони користуються, щоб дістатися до територій в межах Ініціативи. Найбільш привабливими (в залежності від території) кияни визначили наземний громадський. транспорт (від 40% до 51%), метрополітен (від 45% до 82%) та велосипед (від 33% до 45% по всіх територіях).

Пішки добираються до Набережних на Дніпрі - 42%, до Труханового острову - 45%, Парків на схилах Дніпра - 38%.

Найменша кількість опитаних вважає привабливим користування водним транспортом (9%-25%) та приватними автомобілями (17%-28%).

Найбільша кількість опитаних відзначила, що вільному доступу до територій заважають незручно організований громадський транспорт (Труханів острів - 38%, острів Жуків та Південні острови - 43%) та проблеми, пов'язані з пересуванням велосипедами (21%-25% по всім територіям) та їх паркуванням (33%-42%). 

ОПИТУВАЛЬНИК

Яке найбільш доцільне функціональне призначення території стратегічної ініціативи "ДП"

культурно-просвітницьке - 15.5%
розважальне - 11.2%
рекреація - 8.6%
озеленення, заповідні території - 20.7%
зелений туризм - 10.3%
озеленення з елементами рекреації - 33.6%

Всього голосів: 116
The voting for this poll has ended
 
       
???? ?????
??????: 01001, ???. ????????, 32, ??. 306? E-mail: [email protected]